Blog

Dzień Przedsiębiorczości w ZS CKU w Wolborzu

W dniu 26 kwietnia 2017 r. młodzież  naszej szkoły  już po raz dziesiąty wzięła udział  w Ogólnopolskim Programie Dzień Przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W tegorocznej edycji programu  uczestniczyli uczniowie klas II thk, III thk oraz III tl.

Celem udziału młodzieży w programie było odbycie  jednodniowej praktyki/konsultacji na wybranym stanowisku pracy w dowolnej firmie lub instytucji, poznanie specyfiki interesującego i zawodu, zdobycie wiedzy na temat kwalifikacji  i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danej profesji, poznanie związku  między wykształceniem a karierą zawodową oraz zapoznanie się  z organizacją danego przedsiębiorstwa bądź instytucji.

Szkolnym koordynatorem tegorocznej edycji Dnia Przedsiębiorczości, podobnie jak w latach ubiegłych, była Urszula Siatkowska – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

EnglishGermanPolish
English German Polish