Blog

Deszczowy Hubertus 2017 w Technikum Hodowli Koni

25 października 2017 r. po raz 21 w Technikum Hodowli Koni w Wolborzu odbył się Bieg św. Huberta. Uroczystość odbyła się w przepięknym parku otaczającym szkołę, niestety w strugach deszczu. Do biegu stanęło 17 jeźdźców. Uczestnicy dosiadali konie swojej własności, szkolne oraz zaprzyjaźnionych hodowców. Dopisali także absolwenci naszej szkoły, którzy w coraz większej liczbie biorą udział w szkolnym Hubertusie. Na uroczystości gościliśmy młodzież z Publicznego Gimnazjum w Popielawach.

Masterem Biegu był p. Jerzy Rubersz na koniu Labirynt a zastęp jeźdźców i koni zamykała Patrycja Uliasz na koniu Korsarz. Opiekę nad uczestnikami Biegu sprawowały p. Magdalena Domańska na koniu Domen oraz p. Małgorzata Misztal na koniu Gabbana de la Rose, na co dzień nauczycielki nauki jazdy konnej w THK. Po krótkim przemówieniu Dyrektora Szkoły, p. Sławomira Przybył oraz powitaniu przybyłych gości nastąpiła  prezentacja jeźdźców i koni, którzy udali się następnie na tradycyjny Bieg św. Huberta.

Poszukiwania lisa przebiegły bardzo sprawnie, ale jednocześnie bez zbytecznej brawury. Zwyciężczynią okazała się Patrycja Uliasz z klasy III THK na koniu Korsarz. W nagrodę otrzymała drobny upominek.

Tradycją wolborskiego Hubertusa jest także chrzest i uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych THK, których w tym roku było 18. Złożyli oni uroczyste ślubowanie razem ze swoim wychowawcą p. Markiem Słowikiem.

Podkreślić należy bardzo dobre przygotowanie koni i jeźdźców do uroczystości – wszystko odbyło się zgodnie z tradycją Biegu św. Huberta.

Po oficjalnej części uroczystości obejrzeliśmy bardzo widowiskowe pokazy powożenia zaprzęgami w wykonaniu:

  • Katarzyny Karp i Izabeli Kazimierczak z koniem Bankier,
  • Maksimiliana Elsnera i Bogumiły Mróz z koniem Rolex RK oraz
  • Filipa Łaguniaka Mai Mospinek z końmi Emocja i Rosa.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności uczniów i ich koni.

EnglishGermanPolish
English German Polish