Blog

Akcja Honorowego Oddawania Krwi w Zespole Szkół CKU w Wolborzu 04.2018

„Oddaj krew już dziś. Uratuj życie nawet 3 osobom” – pod takim hasłem w dniu 9 kwietnia 2018r. odbyła się w naszej szkole, kolejna w tym roku szkolnym, akcja Honorowego Oddawania Krwi. Akcję zorganizowały: pani Agnieszka Olejnik oraz uczennica klasy IV technikum hodowli koni Izabela Kaźmierczak, przy ścisłej współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Głównymi bohaterami tego dnia byli jednak uczniowie naszej szkoły, którzy w dużej liczbie zareagowali na apel o przyłączenie się do zbiórki krwi. Tym razem na akcję odpowiedziało 30 uczniów i uczennic naszej szkoły, którzy łącznie oddali 13,5 litra krwi.

Wiedząc, jak każda kropla oddanej krwi jest cenna dziękujemy wszystkim, którzy mieli chęć i odwagę, aby przyłączyć się do tej wspaniałej inicjatywy.

EnglishGermanPolish
English German Polish