Blog

Poniedziałek, 04/11/2019 – Grecja

Początek tygodnia zaczęliśmy pełną para!

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki odwiedzili firmę Zikos Ydor w Larisie, która zajmuje się produkcją i serwisem maszyn rolniczych nawadniających pola uprawne tzw. deszczownice. Rodzinna firma powstała w 1990 r i syn właściciela Pan Dimitris zapoznał naszą młodzież ze szczegółami o produkcji i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. W ramach codziennych obowiązków i realizacji praktyk w zakładzie zapoznali się też z rodzajami maszyn rolniczych i sposobami zabezpieczenia materiałów oraz produktów występujących w rolnictwie.

Technik informatyk w tym czasie mieli ze swoim opiekunem praktyk wprowadzenie do elektroniki oraz programowani w języku C. Następnie wprowadzenie do programowania mikroprocesorów na przykładzie płytek arduino. Tworzyli kody i układy oraz zaczęli programować proste układy. Rozróżniali parametry oraz testowali i diagnozowali sprzęt komputerowy.

Technicy hodowli koni po przekroczeniu progu stadniny zabrali się ostro do pracy. Po określeniu i wykorzystaniu odpowiednich warunków zoohigienicznych pomieszczeń dla koni oraz wykonaniu pomiarów parametrów fizjologicznych zwierząt zabrali się za wykonywanie czynności związanych z codzienną pielęgnacją koni i obsługą stajni. W międzyczasie dokonywali oceny zachowań i stanu ich zdrowia. Na koniec przeprowadzili szkolenie osoby przed pierwszą jazdą konną wraz z oprowadzeniem i ćwiczeniami pierwszego dosiadania konia.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

« z 2 »
EnglishGermanPolish
English German Polish